Jednym z naszych celów, jako Well.hr, jest dzielenie się wiedzą i wsparcie pracodawców w budowaniu jak najlepszych miejsc pracy. Właśnie dlatego regularnie - raz w miesiącu - zapraszamy Was na darmowe webinaria, gdzie wspólnie możemy porozmawiać na tematy wellbeingowe. Przygotowujemy dla Was materiały inspiracyjne, dzielimy się dobrymi praktykami, podpowiadamy i wspieramy HRowców we wdrażaniu wellbeingu w swojej organizacji.
Poniżej możesz zobaczyć wybrane tematy, które poruszaliśmy w trakcie naszych inspiracyjnych wellbeingowych webinariów. Zebrane wszystkie archiwalne webinaria, są dostępne tylko dla uczestników naszego kursu.
Podpowiedzi dlaczego warto i w jaki sposób najlepiej poznać wellbeingowe (i nie tylko!) potrzeby pracowników.
Rozmawialiśmy o najczęstszych wellbeingowych błędach, a dokładniej jak ich unikać. Było dużo praktyki i case studies z życia.
Zastanawiasz się czy warto i jak wdrożyć wellbeing dla pracowników produkcyjnych? W trakcie tego spotkania dzieliłyśmy się inspiracjami jak można działać i od czego zacząć. WARTO!
Pandemia Covid-19 znacznie przyspieszyła technologiczną rewolucję w naszych miejscach pracy. Wiele firm z dnia na dzień przestawiło się na pracę zdalną, zmieniło stosowane dotąd w kontakcie z klientami narzędzia, przyspieszyło automatyzację czy robotyzację procesów. Zmiany objęły też obszar HR i wygląda na to, że zostaną z nami na dłużej.
Inspiracyjny webinar dla HR-owców, gdzie przechodziliśmy wspólnie z Wami przez cały proces samodzielnego wdrażania wellbeingu w organizacji. Podpowiadałyśmy jak rozmawiać z Zarządem, jak przekonać nieprzekonanych, jak można zaangażować ludzi, jak działać bez budżetu i jak skutecznie mierzyć działania wellbeingowe.
Rozmawialiśmy o wymiarach różnorodności, inwestycji w działania włączające i działania wspierające różnorodność. Dużo też poświęcilismy czasu na podpowiedzi jak budować różnorodne i włączające środowisko pracy.
Zastanawiasz się co można zaproponować Waszym pracownikom w okresie letnim? Tutaj rozmawialiśmy o dobrych praktykachi i podpowiedziach na sprawdzone wellbeingowe akcje skierowane do pracowników.
W trakcie tego spotkania rozmawialiśmy o tym jak zadbać o ludzi w procesach zwolnień. O czym należy pamiętać planując zwolnienia, jak wesprzeć menadżerów i jak przygotować się do komunikacji tego procesu. Postaramy się zadbać o komfort obu stron.
Podpowiedzi zza granicy! Jak w Anglii podchodzą do powrotów do biura, pracy hybrydowej i ogólnie tzw. "balanced working".
Mikołaj, prezenty, niespodzianki i integracje? Zorganizowaliśmy radosny webinar, gdzie inspirowaliśmy Was i podpowiadaliśmy jak można się wspólnie bawić w ten piękny czas.
Różnorodność to ostatnio gorący temat, choć w wielu firmach wciąż traktowany jak „gorący kartofel”. Wyzwania rynkowe i trendy sugerują, że czas najwyższy zająć się D&I na poważnie, tymczasem na rynku wciąż dominuje bardzo zachowawcze podejście. Biznes chce czerpać korzyści z różnorodności, jednak nie ma odwagi tworzyć włączającego środowiska pracy.
Każdy pracodawca chciałby tworzyć różnorodne i włączające środowisko pracy, jednak tylko firmy, które podjęły się tego zadania wiedzą, jak jest ono trudne. Nawet odpowiedź na pytanie: czym dla naszej organizacji jest różnorodność? - może budzić wiele dyskusji. W trakcie tego spotkania swoimi doświadczeniami dzielili się PwC, PKN Orlen i Devire.
Pracodawcy coraz częściej wspierają kobiety w swoich organizacjach. Czy nie jest to przypadkiem dyskryminacja męskiej części zespołu?
Naszą gościnią była Pani Agnieszka Maciejewska, VP People and Culture w Discovery i porozmawiamy o tym dlaczego Discovery wspiera swoje kobiety.
Żadna firma nie jest samotną wyspą. Funkcjonując w określonym otoczeniu, wywiera na nie wpływ – zarówno pozytywny, jak i negatywny. Firmy wpływają na sposób życia ludzi, na ich zamożność, strukturę społeczną, relacje międzyludzkie, na kulturę, zdrowie, środowisko naturalne i wiele innych kwestii.
Jeszcze niedawno temat odpowiedzialności społecznej był w firmach traktowany jako sposób na ocieplenie wizerunku. Dziś staje się ważnym elementem firmowych strategii. Dlaczego firmy przy podejmowaniu decyzji biznesowych coraz częściej biorą pod uwagę ich konsekwencje dla społeczności i środowiska?
To było spotkanie o ... mamach w pracy i nie tylko! Będzie o kobietach, o rodzinach, o podejściu pracodawców do dzieci:) Dużo inspiracji i dobrych praktyk - każdy kto chce tworzyć lepsze miejsca pracy znalzał coś dla siebie!
Kobiety stanowią połowę społeczeństwa i przeważają wśród absolwentów wyższych uczelni. To ogromny potencjał. Niestety, w dużej mierze niewykorzystany. O nierównościach pomiędzy kobietami i mężczyznami w dostępie do rozwoju zawodowego świadczą zarówno przywoływane w badaniach doświadczenia kobiet, jak i dane liczbowe dotyczące ich obecności na różnych szczeblach hierarchii.
Kobiety zajmują dziś 14% stanowisk w zarządach firm. Biorąc pod uwagę potencjał przywódczy kobiet i ich aspiracje zawodowe – to zdecydowanie za mało. Kolejne firmy dostrzegają ten problem – tworzą adresowane do kobiet programy rozwojowe i zachęcają kobiety do pełnienia ról przywódczych.
Przed pandemią wydawało się, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia równości kobiet i mężczyzn na rynku pracy. Covid-19 cofnął zachodzące zmiany i negatywnie wpłynął na samopoczucie kobiet, które przez wiele miesięcy łączyły obowiązki zawodowe i opiekuńcze. Rozmawialiśmy o wellbeingu kobiet!